Úspěchy na soutěžích

3. místo v krajském finále žáků ve florbale

28.2.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve středu 22.února 2012 se uskutečnilo ve sportovní hale Sigma v Hranicích regionální finále starších žáků ve florbale. Do tohoto kola se probojovaly vítězné týmy z kol okresních, tzn že se zúčastnilo celkem 5 družstev. Byly to týmy z těchto škol: Gymnázium Olomouc, ZŠ Kolárova Prostějov, ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou, Gymnázium Jeseník a ZŠ Mlýnská Mohelnice. Po rozlosování týmů se utkala všechna družstva pospolu. Hrálo se 1 x 12 minut hrubého času, turnaj řídili vyškolení rozhodčí CFbU. Bohužel se jednalo o nováčky s malou zkušeností, a to v konečném zúčtování bylo vidět, neboť připustili velmi tvrdou až záludnou hru, která s florbalem měla velice málo společného….
Na tento styl hry doplatili naši hráči, kteří vyznávají technickou a kolektivní souhru a ta při trendu, který připustili rozhodčí, neměla šanci. Dvě těsné prohry se zástupci prostějovského a přerovského okresu a následné podobné těsné výhry s „Olomoučáky a Jeseničáky“ nám nakonec vyneslo postavení na „bedně“ a celkové 3. místo v Olomouckém kraji bylo pro hráče víceméně zklamáním. Celkovými vítězi se stali žáci ze ZŠ Kolárova Prostějov, před ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou, bramborovou medaili a 4.místo získali hoši z Gymnázia Jeseník, poslední místo patří Gymnáziu Olomouc.

Výsledky našeho týmu:

ZŠ Mlýnská x Gymnázium Jeseník 3 : 2

ZŠ Kolárova Prostějov x ZŠ Mlýnská 3 : 2

ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou x ZŠ Mlýnská 2 : 1

ZŠ Mlýnská x Gymnázium Jeseník 5 : 4

Naši střelci:

3 góly – Pudil Tomáš (8.B), Tyráček Martin (9.B)
2 góly – Zatloukal Pavel (9.A), Šincl Jiří (9.B)
1 gól – Kočíř Jan

Mgr. Milan Horký, učitel TV