Úspěchy na soutěžích

2. kolo basketbalového turnaje Jr.NBA

24.10.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 jsme ve Žďáru nad Sázavou pokračovali 2. kolem  basketbalového turnaje Jr.NBA. Tentokrát se nám dařilo o něco méně, což bylo ale z velké části způsobeno absencí některých důležitých hráčů, kteří tentokrát nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit. Ale i přesto jsme zabojovali a svým soupeřům nedali nic zadarmo. Nakonec jsme přidali jednu důležitou výhru nad ZŠ Vodní, což nám v konečném součtu s výsledky z minulého týdne zajistilo celkově nádherné 3. místo. Je to o to cennější, že jsme za svými zády nechali sportovní školu z Olomouce ZŠ Heyrovského a ZŠ Vodní z Mohelnice.  Přímý postup do další fáze turnaje si zajistila pouze první dvě družstva, ale naše naděje ještě neumírá, protože postoupit mohou i nejlepší týmy ze třetích míst. Teď tedy nezbývá než čekat, jak dopadnou ostatní skupiny a v koutku duše doufat, že nám to vyjde.

Náš basketbalový tým tvořili tito žáci:

Vojtěch Slepička, Jakub Grünwald, Vít Zeman, Jakub Slepička, Tereza Přichystalová, Mirek Strachota, Barbora Svobodová, Tomáš Nosek, Ondřej Mekyska, Vítek Wolf, Rudolf Delie, Sofie Marková, Rozálie Moravová, Josef Nejedlý a Jan Rebl.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Vojtěch Zeman