Školní projekty

Věda hravě

23.5.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

Dne 27. dubna  navštívil naši školu Mgr. Radek Chajda, který absolvoval studium fyziky a v současné době pracuje opět jako odborný technik a píše populárně-naučné knihy pro děti. Děti zaujal ukázkami několika jednoduchých pokusů za využití teplého vzduchu a pomůcek, které najdeme běžně doma. Díky tomu děti na 1. stupni zažily malý „letecký den“, protože pokusy byly tentokrát zaměřeny na letecké téma. Názorně viděly, že horkovzdušný balón je možné snadno vyrobit i ze sáčků na odpadky. Ti zručnější vyrobili papírovou foukací raketku, aby si porovnali s ostatními, kdo je lepší konstruktér. Třídou zasvištěla i lihová raketa, která už neměla daleko k těm opravdovým. Na závěr si zalétali i plyšáci a plastové figurky, kterým jsme zhotovili padáky ze sáčků. Všichni si netradiční prvouku moc užili.

Mgr. Dagmar Čepová