Školní projekty

Svatý Martin přijel na Mlýnskou

25.11.2015     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

O 11.listopadu se říká, že v tento den má sv. Martin přijet na bílém koni. I žáci a učitelé ZŠ Mlýnská se  nechali inspirovat touto starou českou pranostikou  a pozvali děti z mateřské školy Na Zámečku, aby společně Martina u nich ve škole přivítali.

Po krátkém uvítání malých předškoláků  Martin na bílém koni do školy opravdu přijel. Postarali se o to svým vystoupením žáci 5. ročníku. Na děti poté čekaly pracovní dílny, kde si předškoláci vytvořili svého svatomartinského koníka. Také se dozvěděli mnoho zajímavého o původu svátku svatého Martina. Povídali si o pranostikách, zazpívali  písničky, recitovali básničky a hádali hádanky. V tělocvičně si dostatečně zasportovali – kouleli sněhové koule, jezdili na gumových konících, chodili ve stopách, sklouzli se po klouzačce, strefovali se do sněhuláků.

Jako památku na tento den si malí předškoláci odnesli svého svatomartinského koně.  Bohužel, tento den sněžit nezačalo, ale všichni doufají, že se opravdového sněhu brzy dočkají.

Mgr. Aleš Plhák