Školní projekty

Svatý Martin – návštěva MŠ na budově Masarykova

19.11.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

Stalo se už tradicí, že na pracovišti Masarykova v podzimních listopadových dnech přichází děti z mateřské školy Hálkova, aby společně se školními dětmi prožily dopoledne a nasály atmosféru školy.

Letos jsme pro děti připravili program na téma svatomartinských oslav. Sice nám v den Martinova svátku sníh nenapadl, ale my jsme si legendu o sv. Martinovi přiblížili.

Každá třída měla nachystaný program. V první třídě s paní uč. Noskovou děti vyráběly čelenky sv. Martina, děti se určitě už těší na první sněhové vločky, které s sebou přinesou krásné období adventu. Ve druhé třídě s paní učitelkou Horkou pekly svatomartinské rohlíky, zvané roháče, které se v den jeho svátku pekly zároveň se svatomartinskou husou. Třída třetí s paní učitelkou Pobuckou připravila literární pásmo o svatém Martinovi, které mělo  přiblížit dětem jeho legendu. Čtvrťáci si připravili s paní učitelkou Zemanovou pohybovou aktivitu v tělocvičně, zatancovali si na známé dětské písničky. V páté třídě paní učitelka Wiesnerová nastudovala se svými žáky krátký příběh o životě sv. Martina. V této scénce si mohly i zahrát děti z mateřské školy.

Na závěr našeho setkání si děti odnesly do školky vlastnoručně upečené rohlíky, na kterých si určitě pochutnaly.

Budeme se těšit, až se zase v jarním čase setkáme.

Mgr. J. Horká