Školní projekty

Projekt Zdraví

7.4.2014     Renáta Formánková     zpět do sekce Školní projekty

Každým rokem se na 1. stupni naší školy věnujeme projektu Zdraví. Žáci si v jednotlivých třídách prohlubují znalosti o lidském těle a péči o něj. Již tradičně v rámci projektu pořádáme besedy s odborníky a společnostmi, zabývajícími se osvětou v této oblasti.

Velice zdařilou akcí byl vzdělávací program nadačního fondu Albert s názvem Zdravá pětka. Děti se interaktivní formou seznámily se základními pravidly zdravé výživy, s pojmem potravinová pyramida, naučily se rozlišovat zdravé a méně zdravé pokrmy. Součástí byla také oblíbená činnost – poznávání ovoce a zeleniny podle chuti a sestavení obrázků z potravin. Po vyhodnocení nejkrásnějších dílek si na nich děti mohly pochutnat.

Samozřejmostí se na naší škole také stává organizování besed pro děti 1. stupně s názvem Dentální hygiena. Letos jsme využili nabídky studentek Zubního lékařství Univerzity Palackého v Olomouci, které přišly dětem poradit, jak se co nejlépe starat o zuby a ústní dutinu. Děti si prakticky, svými vlastními kartáčky, nacvičovaly správný způsob čistění zubů, který jim studentky předváděly na maketě chrupu. Snažily se dětem vštípit, že když si navyknou zuby pravidelně a správně čistit již v nízkém věku, budou v tom automaticky pokračovat a omezí tím možné problémy se zuby v dospělosti.

Fotografie z těchto akcí jsou vystaveny na webových stránkách tříd.

Mgr. Renáta Formánková