Školní projekty

Jablíčkový den v 1.B

6.2.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

Jablíčko – je sladké, šťavnaté, voňavé, má různé barvy, chuť a spoustu vitamínů.
Jablíčkovým dnem jsme si obohatili a zpestřili jedno lednové dopolední vyučování. Žáci si společně s paní učitelkou uspořádali svůj Jablíčkový den. O jablíčkách jsme si přečetli několik básniček, v nich jsme vyhledávali určitá písmenka. Četli jsme a skládali slova z jablíčkových slabik, očesávali ze stromu a počítali jablíčkové příklady, hledali jsme je v bludišti, zpívali jsme o nich písničky, vykládali si o jablíčkách i o jejich využití v kuchařském umění.
Ve výtvarné výchově jsme namalovali sklenici s jablečným kompotem a ve cvičné kuchyňce naše hbité prstíky upekly listový závin s jablíčky a ořechy. Moc nám chutnal. Velmi důležitá byla spolupráce, přátelství, trpělivost a dovednost dětí.
Mgr. Dagmar Čepová