Školní projekty

Jablíčkový den

18.10.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

V pátek 18. října zavítali předškoláci z MŠ Na Zámečku mezi své starší kamarády na ZŠ Mlýnská, kde si pro ně připravili v rámci projektu Dary země akci Jablíčkový den. Žáci 2. ročníku je přivítali písničkou o jablíčku a potom se již ve skupinkách rozešli po škole. Na stanovištích na ně čekaly úkoly, které měly vždy něco společného s jablky. Předškoláci nejprve vystřihovali a lepili pestrobarevná jablíčka z papíru. Potom zpívali, tančili a recitovali krátké říkanky o tomto nejrozšířenějším ovoci. V tělocvičně školy se konala velká jablíčková olympiáda. Děti lovily červíka, hopsaly na velkých míčích, běhaly a překonávaly s jablíčkem překážky, házely na cíl, skákaly v pytlích, kutálely se a plnily další jablíčkové úkoly. Protože byli všichni velice šikovní, dostali za své snažení medaili – jak jinak jablíčkovou. A ještě ochutnali voňavý štrúdl, který pro ně připravily paní kuchařky ve školní jídelně. Malým předškolákům se akce velmi líbila a už se těší na další návštěvu v naší škole.
Aleš Plhák