Školní projekty

Halloweenská párty na Masarykově

30.10.2011     Irena Pobucká     zpět do sekce Školní projekty

V pondělí 24.10 se na naší škole konala Halloweenská párty za účasti dětí z MŠ Hálkova. Žáci naší školy si připravili pro své mladší kamarády spoustu překvapení, které tento svátek připomínají. Nazdobili jsme třídy a chodby školy dekoracemi, které k tomuto svátku patří: vydlabanými dýněmi, pavouky, netopýry, duchy a strašidly. Ty navodily vhodnou atmosféru a párty mohla začít. Nejstarší žáci nejprve představili v krátkém pásmu význam svátku Halloween a ve strašidelných kostýmech předvedli několik kouzel. Poté čekala na děti v tělocvičně školy strašidelná opičí dráha pečlivě připravená žáky 4.A. Nezapomněli jsme ani na malé halloweenské pohoštění, které si děti z MŠ za pomoci třeťáků vyrobily samy. Vzájemné spolupráci se učili žáci 2.A, kteří pomáhali vyrobit dětem pavoučí kapsu, kterou jim za odměnu naplnili halloweenskými sladkostmi. Nastalo rozloučení. Toho se zhostili nejmladší žáci školy – prvňáčci. Jako upomínku na tento den předali svým bývalým spolužákům halloweenskou dýni na špejli.

V podvečerních hodinách se sešli opět ve škole žáci 3.A, aby společně prožili Halloweenskou noc, plnou kouzel, duchů a strašidel. Ve své třídě nazdobili dýně, kterým dali podobu nejrůznějších strašidýlek. Nachystali překvapení pro svoje spolužáky z dalších tříd, dýně umístili do vestibulu školy, aby je strašidla ráno uvítala. Po umělecké zábavě následovala zábava fyzická. V tělocvičně děti zdolávaly nejrůznější závodivé hry, opičí dráhy, houpání na kruzích atd. Zábava byla úžasná, děti se skvěle bavily. Poté jsme šli na školní hřiště, kde si děti opekly špekáčky. Moc jim chutnalo, aby ne, po takovém vypětí….!! Před stezkou odvahy jim byl promítnut záznam pobytu na Moravském Karlově, kde jsme prožili krásný týden na škole v přírodě. Před samotným ulehnutím do „školních postýlek“ děti projevily svou odvahu. Procházely samostatně školu, osvícenou jen svíčkami a halloweenskými dýněmi. Děti uléhaly plné dojmů a znavené po náročném dni. Ráno jsme se sešli u společné snídaně, která je znovu nastartovala do nového dne. Děti hodnotily prožitý den a noc ve škole velmi kladně, což je nám pedagogům velkou pochvalou, že dokáží naši práci s nimi ocenit…..

I. Pobucká a J. Horká

Nebyly nalezeny žádné obrázky