Školní projekty

Evropský den jazyků na Masarykově

3.10.2011     Irena Pobucká     zpět do sekce Školní projekty

I v tomto školním roce jsme se rozhodli se žáky 4.A a 5. A připojit k oslavě tohoto celoevropského svátku, který se letos slavil už podesáté dne 26.září. Zaměřili jsme na tyto státy a jejich jazyky: Německo, Slovensko, Polsko, Rakousko, Chorvatsko, Řecko, Itálii a Francii. Žáci si samostatně připravili poznatky o vybraném státu,  přinesli suvenýry a fotografie. Společně vyrobili plakát o zvolené zemi a připravili výstavku předmětů. Poté svou práci prezentovali ostatním skupinám. Také pozorně studovali materiály na nástěnce, aby mohli uspět v následující soutěži ve znalostech vlajek, hlavních měst, přírodních zajímavostí či stavebních památek vybraných zemí. Zpestřením byl poslech písní, pozdravy a počítání do 10 v různých jazycích. Zjistili jsme, že slovenština je nám opravdu nejbližší. Nechyběla ani malá ochutnávka potravin typických pro zvolené země. Na závěr si vítězné skupiny převzaly diplomy a upomínkové předměty. Musíme však pochválit všechny žáky za pečlivou přípravu, vystupování před ostatními a nasazení v soutěži. Určitě jsme všichni bohatší o nové poznatky týkající se národů žijících s námi na společném kontinentu.
Hana Wiesnerová a Irena Pobucká

Nebyly nalezeny žádné obrázky