Školní projekty

Den s Hurvínkem

1.5.2011     ZŠ Mlýnská     zpět do sekce Školní projekty

Milý Hurvínku,
jelikož jsme zjistili, že 2. května oslavíš tak významné jubileum, rozhodli jsme se jej s Tebou oslavit. V pátek 29.4.2011 nám naše paní učitelky a pan učitel připravili den, který jsme věnovali jen Tobě.

První hodinu jsme se podle popisu snažili namalovat pohádkovou postavu a zjistili jsme, že se jedná o Tebe. Pak jsme si o Tobě chvíli povídali a odpovídali na otázky o Tvé osobě. Také jsme si přečetli, kdy jsi se vlastně narodil, kdo Tě vymyslel a jak vlastně vznikla tvoje rodina a přátelé. Ke konci první hodiny jsme si pustili nahrávku, ve které jsi skloňoval kočku. Hned jsme Ti radili a moc se u toho nasmáli. Samozřejmě jsme nezapomněli dát si na začátek dne Tvoji rozcvičku.

Ve druhé hodině jsme počítali na interaktivní tabuli různé matematické příklady, u kterých jsme Ti pomáhali řešit násobilku nebo slovní úlohy.

Třetí hodina patřila výrobě obálky a následného dopisu nebo přání k Tvým narozeninám. Nejvydařenější Ti posíláme.

V poslední hodině se někteří z nás dívali na Tvé příběhy a někteří četli z knížky „Hurvínkovy narozeniny“ Tvoje bezvadná dobrodružství.

Všem se nám den s Tebou líbil a doufáme, že si narozeniny pěkně užiješ společně se svými blízkými taťuldou Spejblem, Máničkou, Žerykem, tetou Kateřinou a samozřejmě i s ostatními z divadla. Jsme rádi, že Tě máme a doufáme, že budeš ještě dlouho kouzlit úsměv na tvářích všech dětí.

žáci 3.B, 4.B., 4.C a 5.C
ZŠ Mohelnice, Mlýnská 1