Školní projekty

Den pro volbu povolání se vydařil

12.5.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

Ve čtvrtek 4. května 2023 se na ZŠ Mohelnice, Mlýnská 1 konal již tradičně Den pro volbu povolání. Tento projektový den měl jako každoročně velký úspěch. Zástupci různých profesí předváděli na naší škole dětem svá zaměstnání, někteří prakticky a někteří formou besedy.

Je to vynikající způsob, jak žákům pomoci při volbě budoucího povolání. Někteří žáci mají před podáváním přihlášek na střední školy už dávno jasno, čím by chtěli být, ale někteří mají rozhodování složitější. Naším projektovým dnem se jim snažíme tento krok ulehčit.

 Pozvání opět přijala velká spousta představitelů nejrůznějších profesí, a tak se bylo na co dívat. Žáci se setkali i se zástupci méně tradičních oborů, jako jsou například umělecký brašnář nebo kaskadér, ale mohli také pěkně zblízka vidět práci dopravní policie, hasičů, vězeňské služby, vojáků, lékaře, zdravotní sestry, knihovnice, kadeřnice, uměleckého kováře, truhláře, cvičitelky pilates či studenta střední lesnické školy. Navštívilo nás i mohelnické učiliště s praktickou přehlídkou svých oborů, paní Strupková pekla s menšími dětmi perníčky, přijely i dámy ze Spolku řemesel, které předvedly svou tvorbu. Letošní rok byl výjimečný i tím, že měli žáci vyšších ročníků možnost jít se podívat přímo do několika firem, aby nahlédli do tajů jejich fungování.

Tímto bychom chtěli velmi poděkovat všem, kteří nás navštívili a celý den se věnovali dětem. Díky patří také firmám, jež umožnily našim žákům poutavé exkurze.

Mgr. Adéla Tilcerová