Školní projekty

Den jazyků na Masarykově

1.10.2015     Irena Pobucká     zpět do sekce Školní projekty

Na středu 30.září jsme se velmi těšili. Byli jsme moc zvědaví na vyprávění rodičů našeho žáka Marka Michny. Michnovi totiž žili osm let v Irsku a ochotně se s námi podělili o své zážitky. Žáci 3.A,4.A a 5.A získali poznatky o poloze ostrova, obyvatelstvu, počasí, hlavním městě Dublinu, přírodních krásách. Seznámili jsme se se zvyky, tradicemi i hladomorem, který připravil Irsko o velké množství obyvatel. Všichni jsme záviděli Irům krotkého delfína , který doprovází čluny výletníků. Pobavily nás vtipné masky a dekorace při oslavách Dne svatého Patrika nebo vyhrabávání zasněžených oveček ze sněhu, který v těchto končinách nikdo v takovém množství nečekal. Užasli jsme nad dovedností tanečníků tradičních irských tanců a vyslechli si irskou hymnu. Všechny děti se vrhly do hledání pokladu, který jim Michnovi s pomocí irského skřítka Leprichóna ukryli ve třídě. Na památku si každý žák vystřihl trojlístek a vyluštil anglickou osmisměrku.Loučili jsme se s přáním navštívit někdy v budoucnu tento zajímavý zelený ostrov. Musíme se však ještě pilně učit angličtinu, abychom se v Irsku domluvili.

Velké poděkování patří manželům Michnovým, kteří neváhali věnovat svůj čas přípravě a předvedení zajímavého programu a obohatili dětem školní výuku.

Hana Wiesnerová, Irena Pobucká a Eva Hrubá