Školní projekty

Adaptační kurzy 2014 na Masarykově

14.4.2014     Irena Pobucká     zpět do sekce Školní projekty

Po dvě středeční odpoledne 26. 3. a 9.4. 2014 proběhlo další setkání dětí, které půjdou v září do školy. Tentokrát přišly i se svými rodiči. Pro děti byl připraven hodinový program plný různých aktivit a činností.

První setkání bylo zaměřeno na vědomostní aktivity, které seodehrálo v jejich budoucí třídě. Děti hrály kolektivní hry, zpívaly písničky, hádaly hádanky, rozmotávaly popletené věty, vyzkoušely si interaktivní tabuli a řešily matematické úkoly. V další části hodiny poznávaly geometrické tvary, ze kterých pak sestavily a nalepily postavičku, kterou si odnesly domů.

Druhé setkání bylo ve sportovním a šmoulím duchu. Při rozcvičce s hudbou se mohly pěkně rozhýbat. Závodivé hry ve družstvech dětem vyloudily úsměv na tváři. Velmi příjemným zážitkem byl pro děti speciální padák, který podlézaly, podbíhaly a různě zvedaly . Další zábavnou atrakcí byla opičí dráha. Na stanovištích na ně čekal vždy jeden šmoula, který dohlížel na plnění disciplíny. Děti podlézaly „popadané stromy“, houpaly se na“ liáně“, lezly „po stromech“, sjížděly po šikmé lavičce, skákaly na trampolíně, prošly se po úzké kladince. Na závěr složily šmoulí puzzle. Odměnou jim byl diplom, obrázek se šmoulou a malá sladkost. Na jejich tvářích bylo vidět, že se vstupu do školy ani malinko nebojí. A to bylo cílem naší akce, přiblížit školu jako zábavnou aktivitu.

Mgr.J.Horká a Mgr. J.Kyseláková