Ukončené projekty

Domácí mazlíčci ve škole

7.5.2014     Irena Pobucká     zpět do sekce Ukončené projekty

Během měsíce dubna proběhlo ve třídách 4. a 5.A na budově Masarykova projektové vyučování se zaměřením na domácí mazlíčky. V rámci hodin přírodovědy si žáci rozšířili své vědomosti o nové informace zejména se zaměřením na stavbu těla, druh potravy a jejich chov v domácím prostředí.

Práce na tomto projektu vyvrcholila dne 30.dubna v rámci celoškolního projektu Den Země. Tento den si mohli žáci přinést do školy za podpory svých rodičů své domácí mazlíčky. Na základě vlastních zkušeností z domácího chovu zvířat připravili pro své spolužáky poutavou prezentaci. A tak jsme ve školních lavicích uvítali morčata, křečky, bílé myši, kočku domácí, vyšlechtěné plemeno králíka domácího, andulky, vodní želvy a psy labradorského retrívra a dva pražské krysaříky.
Zvířátka sklidila obdiv také u naší asistentky z Turecka Kevser Ceylan, pro kterou připravili žáci prezentaci v angličtině a zvládli také odpovědět na několik zvídavých otázek.

Na závěr projektu žáci splnili vědomostní kvíz a v rámci skupinové práce vytvořili plakátky se zajímavostmi, které se o zvířátkách v průběhu projektového vyučování dozvěděli.

I.Pobucká, H.Wiesnerová