Kariérové poradenství

Malá burza středních škol slavila úspěch

17.11.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Kariérové poradenství

V rámci projektu Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole uspořádala ZŠ Mlýnská v Mohelnici dne 12.11.2013 Malou burzu středních škol. Pozvání na ni přijalo a zúčastnilo se jí 20 středních škol ze Šumperka, Zábřehu, Mohelnice, Litovle, Uničova, Olomouce a dalších míst regionu. Do jídelny školy, kde se burza konala, zavítali v odpoledních hodinách žáci 8. a 9. tříd ZŠ Mlýnská i žáci z dalších základních škol.
Tato akce si kladla za cíl zprostředkovat žákům a jejich rodičům co největší množství informací o středních školách v okolí a nabídnout bohatou škálu studijních a učebních oborů. Poskytla také motivaci a důvod k zamyšlení žákům 8. tříd, které rozhodování o budoucím studiu teprve čeká. Všichni návštěvníci se shodli na tom, že tato akce jim ušetřila mnoho času, který by vynaložili při samostatném shánění informací o školách a oborech.
Také zástupci zúčastněných středních škol ocenili veliký zájem o informace o studiu na jejich školách, kladně hodnotili organizaci a úroveň burzy. „Na podobné náborové akce jezdím již mnoho let. Jsem velmi mile překvapen jak zájmem návštěvníků, tak i celkovou atmosférou, která zde panuje. Organizátoři si zaslouží velikou pochvalu,“ stručně zhodnotil Malou burzu středních škol na ZŠ Mlýnská pan František Kašík ze SOU v Šumperku. Také pan Antonín Závada z VOŠ a SŠ automobilní ze Zábřehu byl v Mohelnici velmi spokojen. „Akce tohoto typu na Mohelnicku chyběla, přitom právě Mohelnice je na polovině cesty mezi Olomoucí a Šumperkem a to je obrovské plus. Rodiče i žáci se zajímali o informace, dostali propagační materiály, doma vše prostudují a udělají si obrázek o tom, co je na škole čeká,“ dodal pan Závada.
„Pokud se burza škol bude konat i v příštím roce, určitě se naše škola opět zúčastní,“ tato slova byla slyšet od všech zástupců středních škol. Hlavní organizátorka burzy Mgr. Jana Šmirgová – výchovná poradkyně ZŠ Mlýnská přislíbila, že tato podařená akce bude mít určitě příští rok pokračování.
Tato akce byla součástí projektu „Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole“- r.č.CZ.1.07/1.1.26/02.0002
Mgr. Aleš Plhák