I letos jsme si zopakovali skvělou akci – Přechod Jeseníků. Tentokrát se do hor vydalo 28 odvážlivců z 8. ročníků, kteří se nezalekli ani dlouhé trasy, ani spaní pod širákem.
Čekala nás cesta z Ramzové přes vrchol Šeráku, kde jsme si dopřáli tradiční borůvkové knedlíky, poté následovalo stoupání na Keprník a pokračování kolem Vřesové studánky. Doplnili jsme zásoby vody a vydali se na sestup do Koutů nad Desnou.
Vlakem jsme se přesunuli do Loučné nad Desnou. Zde jsme na smluveném místě zavěsili hamaky k přenocování a vydali se na výbornou večeři do restaurace Biograf. Nečekaným zpestřením bylo sledování přenosu MS utkání naší reprezentace na velkém plátně. Nutno dodat, že naši žáci si během celé akce vedli mnohem lépe než naši fotbalisté.
Po večeři se otužilci vydali do nedalekého potoka smočit unavené nohy, zatímco ostatní využili poslední paprsky slunce ke hře volejbalu i odpočinku. Nocleh v hamakách byl pro mnohé prvním takovým zážitkem, počasí nám však naštěstí opravdu přálo.
Druhý den jsme se vydali na snídani a pomalu se přesunuli na vlak. Domů jsme dorazili příjemně unavení, ale plní dojmů i nezapomenutelných zážitků. Děkujeme všem účastníkům za fajne atmosféru, odvahu a odhodlání. Vedli jste si skvěle!