Aktuality

Školy v přírodě ve Stříbrnicích

29.6.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V květnu a červnu dostaly příležitost třída 3.A, B,  4.A a 5.A strávit týden na pobytu v přírodě v podhůří Kralického Sněžníku ve Stříbrnicích. Rádi jsme využili možnosti okusit jiné prostředí a poznat krásy Jeseníků z jiné světové strany.

Místo našeho pobytu přímo vybízelo k turistickým výletům. Cílem nám tedy byla nedaleká rozhledna Štvanice, turistická chata Návrší a blízké Staré Město pod Sněžníkem.

Žáci třetího ročníku prožili pobyt v přírodě v duchu námořníků a pirátů a vydali se na pirátskou cestu za pokladem.  Každý den plnili vědomostní i sportovní úkoly, za které získávali indicie. Díky nim se postupně přibližovali k pokladu. Poslední večer se z dětí stali opravdoví piráti a společně si užili taneční karneval plný her. Nakonec se všem týmům podařilo poklad nalézt. Piráti si odměny spravedlivě rozdělili a domů se vraceli se spoustou zážitků a novými kamarády. 

Žáci čtvrtého a pátého ročníku si užili pobytu v turistickém a sportovním duchu. Prostřednictvím místních turistických tras prošli blízké okolí a kochali se nádhernou krajinou plnou rozlehlých luk a lesnatých kopců. Za celý pobyt nachodili bezmála 60 km. Zahráli si turnaje smíšených družstev v přehazované, bumbác ballu a spoustu společenských her . Podvečery využili k předvádění jednoduchých fyzikálních pokusů s poutavým výkladem. Na závěr pobytu všichni splnili tajemnou stezku odvahy.

Z obou pobytů se děti vracely plny dojmů z nového prostředí a vzpomínek ze společně stráveného týdne se svými kamarády.

I.Pobucká, H.Wiesnerová, I.Zemanová a M.Zemanová