Aktuality

Okna vesmíru dokořán

9.4.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V polovině měsíce března se žáci 1. stupně na chvíli stali pozorovateli vesmíru, zkoumajícími vědci, malými kosmonauty. Se svými vyučujícími navštívili Kosmický zážitkový stan, ve kterém se díky videoprojekci a odborně -zábavnému výkladu dozvěděli, proč Slunce na obloze svítí, kdy ho vidíme a kdy ne, jak můžeme vidět Měsíc, jak se otáčí Země, co to způsobuje lidem nebo kdy a kde vidíme na obloze hvězdy. Žáci také poznali a rozlišovali planety sluneční soustavy, dozvěděli se o prvních návštěvnících vesmíru z planety Země. Ve druhé části programu se sami stali planetami a vytvořili živý vesmír. Díky těmto aktivitám si žáci odnesli spoustu nových informací a jistě si lépe dokážou představit vesmírné procesy.

Mgr. Renáta Formánková