Aktuality

Lyžařský výcvik – 1. turnus

29.2.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V týdnu od 12. – 16. února 2024 se žáci ze tříd 7.B a 7.C zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu na školní chatě v Moravském Karlově.

Výcvik probíhal ve SKI areálu Buková hora, kam nás každý den vozil domluvený autobus. Celkem se daného kurzu zúčastnilo 25 lyžařů a 6 snowboardistů, kteří byli podle svých dovedností rozdělení do několika družstev. Díky vysokým teplotám nebyly sněhové podmínky zcela optimální, ale nakonec žáci vše zvládli. Začátečníci se naučili základy lyžování a pokročilí posunuli své dovednosti na vyšší úroveň.

Při večerních programech, hrách, diskotéce a jiných aktivitách, docházelo ke stmelení kolektivu, což je velkou přidanou hodnotou takových akcí. Zároveň se žáci a učitelé poznali i v jiném než školním prostředí, což vždy jejich vzájemný vztah obohatí.

O děti se celý týden starali Klára Strupková, Vojtěch Zeman, Petr Lipka, Kristýna Šmakalová, Adam Navrátil a Kateřina Ellnerová.

Doufáme, že jsme v dětech tímto kurzem vzbudili zájem o lyžování a pohyb v zimní krajině. Snad se spousta z nich na hory bude pravidelně vracet, ať už v doprovodu rodičů či kamarádů.

SKOL ☺