Aktuality

Co nového na naší škole na Masarykově ulici?

8.4.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

„Masaryčka“ – jak ji znají generace školáků a rodičů,  je elokovaným pracovištěm ZŠ Mlýnská a zajišťuje vzdělávání pro žáky 1. až 5. ročníku.  Ti se pak na druhém stupni přesunou za svými vrstevníky na budovu Mlýnská. Červenobílá budova školy nabízí zázemí pro výuku i sportovní a zájmové aktivity, družinu, dvě tělocvičny, jazykovou učebnu a učebnu pro výuku informatiky. V posledních letech prošlo celkovou rekonstrukcí venkovní sportoviště včetně dětského koutku s herními prvky. V letošním roce se podařilo dokončit dětskou cvičnou kuchyň a žáci se už nemohou dočkat, až se se svou paní učitelkou nebo vychovatelkou pustí do prvního vaření. V nadcházejícím období plánujeme společně se zřizovatelem pokračovat v další modernizaci odborných učeben, počítačové učebny, herny a společných prostor školy.

Na malé školáky se těšíme u zápisu na budově Masarykova i Mlýnská ve dnech 12. a 13. dubna vždy od 12 do 16 hodin.