Aktuality

Budoucí prvňáčci u zápisu

15.4.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Dvoudenní zápisy do prvních tříd  byly na obou budovách naší školy – na Mlýnské i na Masarykově ulici zahájeny ve středu 10. dubna. Nedočkaví prvňáčci přesvědčovali, že do školy už určitě patří. Někteří zpočátku trochu nedůvěřivě pokukovali po všem, co pro ně bylo ve třídách nachystáno. Stačilo ale pár milých slov paní učitelky a tréma byla pryč.

Budoucí prvňáčci poznávali barvy, kreslili a hledali rozdíly v obrázcích. Paní učitelka si nechala vyprávět pohádku, děti zpívaly písničku, recitovaly krátké básničky. Dokazovaly, že již rozeznají, která je pravá a levá ruka, co je nahoře a dole. Žáčci bezpečně napočítali do pěti, poznávali zvířátka na obrázcích, uměli rozeznávat geometrické tvary a na závěr si mohli svázat svoji právě vytvořenou papírovou aktovku.

Paní učitelky rodičům poradily se správným držením tužky nebo kam se obrátit v případě chybného vyslovování nějaké hlásky. Vysvětlily jim také, že budoucí prvňáček by se měl umět soustředit na práci alespoň deset minut a co všechno může škola jejich dětem nabídnou.

Děti se do svých rolí se tak zabraly, že se některým nechtělo ani domů. Na památku si mohly vybrat dárek, který pro ně připravili budoucí spolužáci. Paní učitelka jim ještě přidala pamětní list s fotografií a musela na rozloučenou slíbit, že už brzy se zase do školy vrátí.

Všichni se na ně budeme moc těšit!