Školní družina a klub

Zájmové útvary při ŠD ZŠ Mlýnská a Masarykova 2021/2022

25.6.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

V tomto školním roce se otevřela nabídka zájmových útvarů při školní družině hned dvakrát (klasicky na začátku školního roku, pak znovu po rozvolnění protiepidemických opatřeních v 2. pololetí). O které se jedná, můžete nahlédnout sami:

  • JÓGA (budova Mlýnská) se zaměřuje na poznávání a protažení celého těla, ale také na relaxaci nejen v prostorách školní družiny či tělocvičny, ale i v přírodě na čerstvém vzduchu.
  • HRAJEME SI (budova Mlýnská) je určeno pro všechny děti, které mají radost z pohybu. Zaměřuje se na všestranný pohybový rozvoj a týmovou spolupráci. Jeho náplní jsou zejména pohybové hry, zábavné soutěže či aktivity s padákem přátelství. Podle ročního období a počasí probíhá v prostorách tělocvičny nebo na školním hřišti.
  • MALÝ KUCHAŘÍK (budova Mlýnská) – děti se dostanou naopak do světa vůní a chutí v prostorách cvičné kuchyňky. Naši malí kuchaříci se zde seznamují s přípravou jednoduchých pokrmů studené i teplé kuchyně. Při svém objevování zabrousí mezi sladké i slané pokrmy.
  • EMUŠÁCI (budova Mlýnská) se učí technikám relaxace, zklidnění. Společně také tvoří a věnují se seberozvoji, sebepoznání se zaměřením na emoce a prožívání či řešení různých problematických situací.
  • DOVEDNÉ RUCE (budova Mlýnská i Masarykova) otevírají bránu do kreativního světa, ve kterém děti pracují s přírodninami, recyklovatelným materiálem i dalšími výtvarnými potřebami. Tradičními i netradičními technikami vzniká spousta nádherných výrobků.
  • VYBÍJENÁ, POHYBOVÉ HRY (budova Masarykova) – děti si zde budují návyk k aktivnímu využití volného času. Zábavnou a soutěžní formou si děti zdokonalují tělesnou odolnost, která rozvíjí jejich rychlost, obratnost, vytrvalost, postřeh i komunikaci.

Za kolektiv vychovatelek a paní psycholožku M. Sedlaříková