Školní družina a klub

Vánoční spaní ve ŠD

5.12.2017     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

V pátek 1. 12. 2017 připravily vychovatelky školní družiny z Mlýnské přespání s vánoční tematikou pro děti druhých až čtvrtých tříd. Zájem byl tak velký, že se zvýšila kapacita na 33 dětí. Celé vánoční dobrodružství započalo přivítáním a seznamovacími hrami. „Podpisovkou“ se děti seznámily po stránce vánoční a v přestřelce pak hádaly svá jména. Štěstí ve hře také zakusily ve vánočním „hazardu“ Ebily, avšak smůla se některým lepila natolik na paty, že k cíli nakonec nikdo nedošel.

Nastal čas skupinových prací. Děti tvořily sváteční přáníčka, zahrály divadlo s vánočním příběhem a netradičními postavami a hlavně si samy připravily večeři, která stejně chutná nejlíp.

Ještě než přišel hlavní hřeb večera, okusili jsme vánoční tradice: zdobení perníčků, krájení jablíčka, zpívání koled. Ovšem nejžádanějším zvykem bylo házení botou. Nejen, že se většina dívek nevdá, ale i chlapci chtěli zkusit své štěstí. Samozřejmě, že téměř všichni měli špičku boty ven ze dveří, což jsme jim, my děvčata, velice záviděla. Vánoce bez sněhu jsou posledních pár let běžnou záležitostí, ovšem my si koulovačku nenechali upřít. Boj kluci proti holkám skončil v koulování skoro na remízu.

Tradiční program družinových přespávaček je stezka odvahy po školních chodbách. Upřímně, i bez hororového vřískání je škola strašidelně strašidelná. Ale povedlo se opravdu všem účastníkům vyrazit po stezce se svíčkami, za což si právem zasloužili diplom za odvahu.

Unavení jsme se přemlouvali k hygieně a většina z nás usnula u pohádkového promítání.

Ranní budíček nás moc nepotěšil, ovšem pohled na „švédský“ stůl se snídaní vzbudil nejednoho ospalce. Úklid a hurá domů! Ovšem co by to bylo za vánoční přespávačku bez Mikulášovy nadílky. Děti si jistě zasloužily sladké odměny, dáreček a vánoční vystřihovánku.

Velké poděkování patří pomocníkům akce: sedmačkám Zuzce a Monče, Paťovi a Lucce a vychovatelkám školní družiny Terezii Rumlové, Veronice Kočkové, Marcele Sedlaříkové a Tereze Strupkové. Poděkování patří také papírnictví Koh-i-noor Mohelnice, které věnovalo na akci výtvarné zdobení a vánoční vystřihovánky. Akce se vydařila, děti odcházely spokojené. Jistě to nebylo jediné ponocování na Mlýnské v tomto školním roce!