Školní družina a klub

Pomáháme zvířatům v přírodě

9.12.2013     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní družina a klub

Tato akce probíhala v měsíci říjen a listopad už poněkolikáté. Děti se aktivně zapojily do celé akce.
Povídali jsme si o přírodě, životě zvířat v lese, vyrobili jsme si zvířátka z kaštanů, vzpomínali na zážitky z procházek a sběru kaštanů.
Žáci projevili kladný vztah ke zvířatům, když nasbírali dohromady 1 240 kg kaštanů. Do akce se zapojily všechny třídy ZŠ ul. Masarykova i několik dětí ze ZŠ ul. Mlýnská. Za odevzdané kaštany dostali všichni malou odměnu, pochvalu za trpělivost při sběru a odpovědný přístup k životnímu prostředí.

Nejvíc kaštanů nasbírali : Pobucký Ondra – 3.A – 158 kg, sourozenci Strnadovi – 5. a 1.A – 140 kg, Réblová Zuzka – 2.A – 130 kg.
Celá várka sušených dobrot poputuje do blízkých lesů mysliveckého sdružení v Třeštině-Stavenice a  do Pavlova.
Vojtíšková Mária, vychovatelka ŠD