Školní družina a klub

Pomáháme zvířatům v lese

15.11.2017     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní družina a klub

Každým rokem již po mnoho let se školní družina Masarykova zapojuje do sběru kaštanů a žaludů pro lesní zvěř. Přijali jsme žádost myslivců z Třeštiny, kteří potřebují tyto plody pro spárkatou zvěř, žijící v okolních lesích. Téměř  dva měsíce děti pilně nosily kaštany a žaludy, které jsou kvalitní potravou pro jeleny, srnce, muflony, daňky i divočáky a pomáhají jim tak přečkat mnohdy dlouhou zimu.  Ve školní družině jsme si povídali o přírodě, životě zvířat v lese, vzpomínali na zážitky z procházek při sběru kaštanů. A aby kaštanů bylo pro zvířátka co nejvíce, tak jsme se s dětmi, které navštěvují školní družinu vydali do areálu Obchodní akademie, kde jsme také nasbírali dalších 50 kg.  Děti letos  přinesly celkem 553 kg kaštanů.

Velké poděkování patří všem dětem, které se aktivně zapojily a přilepšily zvířátkům, která jim za to budou jistě vděčná.

Vychovatelky ŠD Masarykova Ž. Daňková a E. Skřivánková