Školní družina a klub

Pomáháme zvířatům v lese

5.12.2016     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní družina a klub

Nastal podzim a tím i čas na sběr kaštanů. Už po mnoho let se školní družina na ul. Masarykova během měsíce října a listopadu zapojuje do sběru kaštanů a žaludů pro lesní zvěř. Děti z naší školy  jim tak pomáhají přečkat mnohdy dlouhou zimu. Přijali jsme žádost myslivců z Třeštiny, kteří potřebují tyto plody pro spárkatou zvěř,  žijící v okolních lesích. Po dva  měsíce děti pilně nosily kaštany a žaludy, které jsou kvalitní potravou pro jeleny, srnce, muflony, daňky i divočáky. Ve školní družině jsme si povídali o přírodě, životě zvířat v lese, vyrobili jsme si zvířátka z kaštanů, vzpomínali na zážitky z procházek při sběru kaštanů. Pro zvěř letos děti nasbíraly 1402 kg kaštanů.

Velké poděkování patří všem dětem, které se aktivně zapojily a přilepšily zvířátkům, která jim za to budou jistě vděčná.

Vychovatelky ŠD Masarykova Ž. Daňková a E. Skřivánková

img_20151106_151035