Školní družina a klub

Netradiční olympijské hry ve ŠD

1.3.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

I v našich družinách jsme sledovali aktuální dění v Pekingu a fandili našim sportovcům na zimních olympijských hrách 2022. Děti si s vychovatelkami povídaly o významu olympijských her, olympijské vlajce – pěti spojených kruzích, zapálení olympijského ohně, sportovních disciplínách, českých medailistech, maskotech. A to vše vyvrcholilo ve středu 16. února při netradičních olympijských hrách ve školní tělocvičně.

Naši malí sportovci si mohli svou obratnost a mrštnost otestovat celkem v šesti disciplínách. Vyzkoušeli si například, jaké je být hokejistou a dát gól, bruslit v návlecích nebo místo bobu řídit malá vozítka. Největším překvapením pro děti bylo vyzkoušet si ‘‘lyžování‘‘ na běžkách. Pro některé děti se jednalo o první kontakt s tímto zimním sportem a probudil v nich obrovské nadšení. Každý sportovec obdržel za odměnu medaili jak papírovou na památku, tak sladkou ve formě bonbónu a perníčku s olympijskou vlajkou z lentilek.

Chtěla bych na závěr za kolektiv školní družiny poděkovat rodičům za trpělivost a děvčatům z 8.C Natálce Kravců a Barunce Krmelové za pomoc při realizaci.

Za kolektiv vychovatelek Marcela Sedlaříková