Školní družina a klub

Motáme, motáme klubíčko…

10.3.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Ve školní družině Masarykova máme neustále co dělat. Tentokrát volba padla na ruční práce, a to pletení a háčkování z vlny a bavlnky. Poprosily jsme děti, zda nemají doma staré zbytky vlny, podařilo se nám sesbírat pár klubíček a mohlo se začít tvořit. Nejprve jsme zkusily základní řetízkové oko, po týdnu trénování pak přišel na řadu krátký a dlouhý sloupek. Technika háčkování se zpočátku jevila pro děti jako velmi obtížná, ale po počátečních neúspěšných pokusech a velké trpělivosti to všechny začalo velmi bavit. Děvčata, ale i chlapci se těmto již téměř zapomenutelným pracím ve volném čase věnovala postupně dva měsíce.  Doufám, že se k nim zase samy vrátí, vezmou jehlu nebo háček do ruky a jen tak pro radost něco vytvoří. A kdo ví, možná jednou předvedou své umění i svým dětem, a předají tak dalším generacím to, co se samy naučily.

Vychovatelky ŠD  Ž. Daňková, J. Horáčková