Školní družina a klub

Maškarní karneval ŠD na Mlýnské

18.3.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Rok se s rokem sešel a opět nastalo veselé období masopustu. A tak i my, ve školní družině, jsme nezaháleli a začali se v druhé polovině února připravovat na karneval. Tvořili se klauni, masky a různé barevné škrabošky. Nejvíce očekáváné odpoledne pak nastalo 28. února, kdy se v naší tělocvičně setkala různá zvířátka s čarodějnicemi i čaroději, hasiči, policisty, piráty, vílami, superhrdiny, princeznami a spoustou dalších krásných masek.

První část odpoledne se děti za veselé hudby roztančily na pomyslném parketě a vytvořily tak kouzelnou atmosféru. Ta jim vydržela i do druhé části, kdy plnily různě náročné úkoly u stanovišť – například věž z kelímků, hod gumákem, balanc s tyčí, hod na květinu, skládání puzzle. V průběhu akce si děti také mohly nechat něco malého namalovat na obličej. Celé odpoledne probíhalo v zábavném duchu, a tak není divu, že strašně rychle uteklo. Domů odcházely děti s úsměvem, plné zážitků s kamarády a malou odměnou (drobností, sladkostí). Vyhlášení nejkrásnějších, nejoriginálnějších i nejbarevnějších masek pak proběhlo následující dny v družinách s diplomy a sladkou odměnou.

Děkujeme za pomoc s realizací paní psycholožce Janě Rozsypalové (malování na obličej), paní asistentce Lence Rolincové (krásné fotky), paní učitelce Tereze Strupkové (předtančení) a žákům ze 6. B (Aničce, Jítě, Anežce, Terce, Skarletce, Violce, Marťovi, Kubovi, Rudovi, Ellče a Barče). Už teď se jistě všichni těšíme na další společné akce školní družiny.

Za kolektiv školní družiny M. Sedlaříková