Školní družina a klub

Jarní tvoření v družině Masarykova

23.5.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Jarní sluneční paprsky v nás probudily náladu vytvořit výrobky pro radost a dekoraci. Prvním z výrobků bylo papírové slunce, kde si děti vyzkoušely zapouštění barev. Při skládání barevných papírových motýlů a také květin, které věnovaly svým maminkám ke Dni matek, předvedly svou velkou zručnost. Pro vlastní zábavu si vystřihly a nalepily housenky na list. V družině učíme děti používat i různé odpadové materiály a tak vznikly z ruliček papíru zelené žabičky na procvičení postřehu, z dřívek od nanuků a zbytků příze dekorační závěsní motýlci. Naše děti velice rády tvoří ze zbytků příze, a proto pro ně bylo velmi snadné umotat si pestrobarevné mandaly. Jedním z oblíbených materiálů jsou korálky, tudíž dalším dárkem pro maminky byl náramek z korálků navlékaných na paměťový drát. Pro sebe si z ohebného drátku a korálků navlékly překrásné přívěsky ve tvaru vážky, berušky, anděla a smajlíka. Všechny výrobky vytvářely děti s velkým nadšením. Věříme, že udělaly radost nejen jim, ale i jejich rodinám.

Vychovatelky ŠD Jana Horáčková, Žaneta Daňková