Školní družina a klub

Družina plná badatelů

23.3.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Během měsíce února byl pro děti prvních a druhých tříd navštěvujících školní družinu při ZŠ Mlýnská připraven netradiční program. S nadšením a plni otázek se postupně po odděleních školní družiny podívali do učebny přírodopisu. Na první pohled dětem zajiskřilo v očích, když uviděly lidskou kostru. A hned potom jejich pozornost upoutaly vycpaní dravci.

Nešlo však o prohlídku pomůcek do hodin přírodopisu. Hlavním bodem programu bylo BÁDÁNÍ. Žáci se po skupinách seznámili hravou formou se základy fyziky a chemie. Kouzlo tmy jako Harry Potter si vyzkoušeli při neviditelném zhasnutí svíčky. Jako druhý pokus si děti navzájem psaly tajné vzkazy, které díky pH vlastnostem látek dokázaly rozluštit.

Tímto děkujeme paní učitelce Tereze Strupkové za zajímavá odpoledne a věříme, že se k pokusohraní zase vrátíme, jen co se ve škole opět všichni sejdeme! Zvídavost a zájem o přírodní děje je potřeba u dětí pěstovat. Bádání zdar!

Pokud máte zájem si pokusy doma vyzkoušet nebo připomenout, stačí kliknout na tyto odkazy:

KOUZLO TMY (Svíčka) – https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQBLSQVOyMdMgmYMy8lGPcpX_VZ2ilVTpSIDy1ovOZbPxkgY7GDKyjTtc5g5Zvr8Q/pub?start=true&loop=false&delayms=5000&slide=id.p3

TAJNÝ VZKAZ – https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vRC_eL9J4XacO9hEBfGX_XhEcHmDLLyHUOJ8TVfrp1tJkD2et5Zi0AVTRA_1MASiA/pub?start=true&loop=false&delayms=5000&slide=id.p10

Za vychovatelky ŠD M. Sedlaříková