Školní družina a klub

Drakiáda ve ŠD

19.11.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

K jedné z typických podzimních radovánek patří draci a jejich pouštění. Nejprve jsme si v družinách užili spoustu legrace při tvoření veselých, papírových draků. A poté jsme v pondělí 14. listopadu uspořádali DRAKIÁDU, jíž se zúčastnily děti ze všech oddělení školní družiny. Přinesly si létací draky různých tvarů, velikostí a barev, s nimiž s radostí pobíhaly po školním hřišti. Počasí nám moc nepřálo a vítr téměř nefoukal. Některým dráčkům se tak i přes snahu svých majitelů do létání moc nechtělo. Jiní se dokonce zamotali, ale nakonec za radostného výskotu dětí vzlétl alespoň na chvíli každý z nich. Další den proběhlo v družinách vyhlášení drakiády i výtvarné soutěže, kdy všichni účastníci dostali sladkou odměnu, diplom a omalovánku.

Za kolektiv vychovatelek M. Sedlaříková