Školní družina a klub

Den řemesel

13.5.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

I letos jsme prožili dobrodružství na Dni řemesel se školní družinou Masarykova. Bylo to poznání spousty barev, vůní a nových dovedností. Zúčastnili jsme se této události v úterý 7. května na Střední, Základní, Mateřské škole v Mohelnici.

Odpoledne byla jako cesta do minulosti, když jme se potkali s řemeslníky, kteří nám ukázali jejich netradiční řemesla. Od výroby keramiky, šperků, kabelek, paličkování, zahrádkaření, korálkování, řezbářství až po tkaní látek – každé řemeslo mělo své kouzlo. Na dvoře nám kováři ukázali, jak se pracuje s kovem, ohněm a kladivem a vytvářejí se podkovy, nože, ozdoby nebo nářadí.

Nebylo to jen o pozorování, ale i o tom, jak jsme se sami pokoušeli něco vyrobit, i když to zpočátku nebylo tak snadné. Děti si mohly za drobné koruny nakoupit dárky pro sebe a nezapomněli ani na své rodiče a sourozence.

Den Řemesel byl příležitost nejen k učení nových dovedností, ale také objevování naší kreativity a spojení s tradicí. Doufáme, že se budeme moci příští rok zase vrátit a prožít tento úžasný den.

Za ŠD Žaneta Daňková