Aktuality

Loučení s létem 2023

26.9.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V úterý 26. září 2023 pořádala ZŠ Mlýnská v Mohelnici zábavné odpoledne, které bylo určeno nejen pro mladší žáky školy, ale i pro děti z jiných škol a předškolních zařízení. Akce Loučení s létem se konala v prostorech školy na Masarykově ulici. Všechny přítomné přivítala zástupkyně ředitele školy Mgr. Jitka Kyseláková. Nejen tělocvična, ale i chodby školy a hřiště se změnily ve velikou veselou hernu, která nabízela mnoho lákadel a atrakcí. Děti hned u vstupu obdržely kartičku, do které se zaznamenávaly úspěchy při zdolávání úkolů. Kdo nebyl úspěšný na překážkové dráze, určitě vynikal třeba ve střelbě na florbalovou branku nebo hodu míčkem na cíl. Po chodbách školy se děti proháněly na odrážedlech a zdolávaly nástrahy slalomové dráhy. Ti nejmenší s trochou strachu prolézali nekonečným tunelem či překonávali opičí dráhu. V jídelně na děti čekal řezbář pan Hanák, který jim představil práci se dřevem a samy si vyzkoušely z něho něco vyrobit. Paní Nevrlá je prostřednictvím svého programu zavedla do hmyzího světa, který u dětí bystří smysly a podněcuje u nich  zájem o přírodu.  Všichni si pak mohli dosažené body za splněné úkoly proměnit za drobné odměny a k tomu ještě obdrželi malé občerstvení. Nechybělo ani tolik u dětí oblíbené malování na obličej.
Děti, které zavítaly do tělocvičny ZŠ Mlýnská na Masarykově ulici, své návštěvy určitě nelitovaly. Opět se potvrdilo, že škola není jen učení, ale děti v ní zažijí také zábavu, pohyb, poznají nové kamarády a odnesou si mnoho pěkných zážitků.

Aleš Plhák