Školní družina a klub

Pomáháme zvířatům v přírodě

4.12.2012     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní družina a klub

Akce na pomoc zvířátkům probíhala v měsíci říjnu a listopadu už poněkolikáté. Děti se jako každoročně aktivně zapojily. Ve školní družině jsme si povídali o přírodě, životě zvířat v lese, vyrobili jsme si zvířátka z kaštanů, vzpomínali na zážitky z procházek a sběru kaštanů.

Žáci projevili kladný vztah ke zvířatům, když nasbírali dohromady 2100 kg kaštanů. Letos se zapojily opět všechny třídy ZŠ ul. Masarykova i děti ze ZŠ Mlýnská. Za odevzdané kaštany dostaly děti malou odměnu, pochvalu za trpělivost při sběru a odpovědný přístup k životnímu prostředí. Nejvíc kaštanů nasbírali : Pobucký Ondra 2. A–280 kg, Vašatová Zu zka 2.A – 237 kg, Réblová Zuzka 1. A –202,5 kg, Seidlovi 6.A – 213 kg, Strnad Patrik 4. A – 198 kg, Kryl Radek 6. A –196 kg.

Celá várka sušených dobrot poputuje do blízkých lesů mysliveckého sdružení v Třeštině-Stavenici a na Studenou Loučku.
Vojtíšková Mária, vychovatelka