Školní družina a klub

Máme rádi zvířata

15.2.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Na konci ledna jsme se s dětmi ve školní družině 1.C věnovali zvířátkům. Povídali jsme si o zvířatech žijících u nás i cizokrajných a během společných her jsme se o nich dověděli spoustu zajímavostí.  Děti si také vzájemně představily své domácí mazlíčky, ale nezapomněly také připomenout, co taková starost o zvířecí miláčky obnáší.

Čas jsme věnovali také zvířatům a jejich chování právě teď v zimě. Povídali jsme si o tom, že to v tomto období nemají vůbec jednoduché a bez pomoci lidí se často neobejdou. S dětmi jsme vyrobili semínková krmítka pro ptáčky.

Ve školní kuchyňce jsme smíchali 2 hrnky ptačího zobu a různých semínek a půl hrnku želatiny. Tuto směs jsme natlačili do vymazané formy na muffiny. Do středu muffinu jsme dali kousek brčka, abychom měli otvor na provázek. Takto připravené ptačí muffinky jsme dali ztuhnout do lednice. Druhý den jsme otvorem po brčku protáhli provázek a naše malé krmítko bylo hotové.

Krmítka jsme společně rozvěsili v okolí školy, abychom potěšili ptáčky a pomohli jim tak přežít letošní zimu. Děti si také mohly odnést krmítko domů a pověsit ho v blízkosti svého bydliště, kde tak mohou pozorovat ptáčky, kteří k němu přilétnou.

Veronika Kočková