Školní družina a klub

Karnevalové veselí na ZŠ Mlýnská – ŠD

7.3.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Neodmyslitelnou součástí měsíce února je období masopustu a karnevalů, k nimž se pojí nejen tradice, ale také kostýmy – masky, klauni a veselí. V družinách jsme tak tvořili všelijaké škrabošky, klauny různých tvarů a velikostí. Plnili jsme také různé logické úkoly, protože karneval je nejen velkou společenskou událostí, ale i zábavou se spoustou zážitků.

Ve středu 22. února se děti ze všech oddělení školních družin převlékly do kostýmů a masek zpodobňujících různé bytosti ze světa zvířatek, fantazie, filmů i pohádek a sešly se ve školní tělocvičně. Roztančit a rozhýbat nás přišla paní učitelka Tereza Strupková s žákyněmi 9.C Barčou a Adélou. Zazněly například známé hity jako Macarena, Mašinka, Ram sam sam a spoustu dalších. Paní vychovatelky pak měly pro děti připraveno 11 pestrých a zábavných úkolů. Děti si tak měly možnost vyzkoušet nejen svůj postřeh, balanc, logické myšlení, ale také prokázat svou fyzickou zdatnost při zdolávání těchto úkolů.

Závěrem děkujeme paní učitelce Strupkové a žákům: Barče, Adélce, Amče, Marušce, Matymu, Anežce a Vítkovi za pomoc u jednotlivých stanovišť. Věřím, že jsme si užily veselé odpoledne plné zábavy i zážitků. Děti odcházely domů s úsměvy na tváři, medailí na krku a sladkou odměnou ve formě překrásných klaunských perníků.

Za kolektiv vychovatelek M. Sedlaříková