Školní družina a klub

Hýbánky v Sokolovně

20.5.2015     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní družina a klub

V úterý 12. května se školní družina Mlýnská vypravila na návštěvu do místní Sokolovny. Tady pro ně vychovatelky připravily zábavné hrátky „ Hýbánky v Sokolovně “. Nejdříve byly děti seznámeny se vznikem a historií této nejstarší tělocvičné jednoty. Pro mnohé z nich to bylo jejich první setkání. Ale již po chvíli rozkoukání se děti zapojily do všech zábavných aktivit a her, které na ně čekaly. Po rozdělení do čtyř družstev, děti s velkým nasazením plnily zadané disciplíny (štafetové úkony, hod míčkem na cíl, obruče, prolézání tunelem, trampolína, levitující balonek, chyť klacík, žonglování s kužely, vystřelovací míček, hopíky…).  A samozřejmě, že nechybělo ani oblíbené skákání do molitanové jámy, kde některé děti předváděly téměř akrobatické výkony.

Dětem se tento program velmi líbil a věříme, že u nich přispěl k radosti a potěšení z pohybu.

Vychovatelky ŠD Mlýnská Ž. Daňková a A. Chmelařová