Informace pro prvňáčky

Veselé zoubky

27.3.2012     Renáta Formánková     zpět do sekce Informace pro prvňáčky

V průběhu měsíce března se naši prvňáčci v rámci projektu Péče o zdraví zapojili do preventivního programu společnosti dm drogerie markt s.r.o. s názvem Veselé zoubky. Cílem programu je utváření návyků, které mohou ovlivnit lidské zdraví a správná péče o zuby.

Úvodem si žáci s paní učitelkou vyprávěli o významu zdravých zubů, o péči o ně, o důležitosti preventivních prohlídek u stomatologa. Následovalo shlédnutí krátkého naučného filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Poté žáci plnili úkoly v pracovních  listech. Odměnou za správné vyplnění děti získaly preventivní balíček zaměřený na péči o dětský chrup, samolepky do koupelny s návodem správného čištění zoubků a informativní brožuru pro rodiče. Po prozkoumání balíčku si děti připravily kartáčky a péči o zoubky si názorně vyzkoušely.

Všichni dětem přejeme, aby byly zdravé a měly co nejčastěji důvod k úsměvu, v němž jim nebude bránit bolavý zub.