Informace pro prvňáčky

Pasování prvňáčků na čtenáře

29.11.2011     Renáta Formánková     zpět do sekce Informace pro prvňáčky

Návštěva Městské knihovny v Mohelnici se pro žáky ZŠ Mlýnská stala pravidelnou a oblíbenou akcí. Tentokrát se na návštěvu vypravili žáci 1. třídy. Některé děti již navštívily knihovnu s mateřskou školou nebo se svými rodiči, dnes se však obzvláště těšily, protože je čekalo velké překvapení.
Hned u vchodu je čekala paní knihovnice se správnou knihovnickou čepicí. Přivítala je a provedla dětským oddělením. Po krátkém povídání a prohlídce zařízení knihovny se děti odebraly do zadní části knihovny, kde na ně čekala paní „Knihomilka“. A to byla ta správná osoba, která dětem, společně s ostatními knihovnicemi a paní učitelkou odkryla slibované tajemství. Děti byly postupně pasovány na čtenáře a od paní učitelky dostávaly diplom – „poukázku“ –  na svoji první opravdovou knížku, která jim otevře cestu ke všem pohádkám, příběhům, dobrodružstvím … ke SLABIKÁŘI.
Na závěr milého setkání děti od paní knihovnic převzaly malé dárečky – pomůcky na čtení a psaní a sladkou odměnu. Návštěva v knihovně určitě v každém dítěti zanechala pěknou vzpomínku a jistě se brzy do knihovny za novým poznáním zase vrátí.

Nebyly nalezeny žádné obrázky