Aktuality

Zájezd do Anglie

15.5.2012     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Ve dnech 29.4. – 5.5.2012 se skupina 18 žáků druhého stupně ZŠ Mlýnské zúčastnila vzdělávacího-poznávacího zájezdu do Anglie. Děti byly po dvojicích ubytovány v hostitelských rodinách, čímž dostaly možnost okusit na vlastní kůži, jak dobrá je jejich angličtina a zda zvládnou komunikaci s rodilým mluvčím. Navíc také ochutnaly typické anglické snídaně i večeře. Oběd ve formě balíčku si s sebou braly buď do školy, kde se jim po dvě  dopoledne věnoval anglický učitel nebo na výlet do blízkého či vzdálenějšího okolí. Žáci měli možnost navštívit různé historické památky jako např. otevírající se Tower Bridge, The Tower of London s výstavou korunovačních klenot, kamenné bloky Stonehenge, či katedrálu v Salisbury s historicky významnou Magnou Chartou. Program byl velmi pestrý. Aktivity nezahrnovaly jen shlédnutí památek, ale i moderní atrakce typu London Eye s vyhlídkou na téměř celý Londýn. Trochu hrůzy dětem nahnal the London Dungeon, který žákům velmi věrně představil život ve středověku. Příjemnou změnou byla návštěva přímořského města Brighton, kde měli žáci příležitost projít se po zábavním mole a nastavit tvář ne tak častému pobřežnímu sluníčku. S výčtem aktivit a míst bychom mohli i nadále pokračovat.

Věřím tomu, že si žáci pobyt v Anglii užili a že si s sebou domů přivezli četné suvenýry, mnoho vzpomínek i zážitků a především motivaci k další výuce angličtiny.

Mgr. Patricie Chrásková