Aktuality

Sněhuláci pro Afriku

10.2.2017     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Letošní zima, bohatá sněhová nadílka a dobrá myšlenka byly důvodem zapojení žáků naší školy do projektového dne Sněhuláci pro Afriku. Jednorázová akce celorepublikového rozsahu měla za cíl vytvořit rekordní počet postavených sněhuláků v jeden den, pobavit děti a přispět dobré věci. Do stavění se v naší škole zapojili žáci 1. – 5. ročníku, kteří společnými silami postavili 8 zajímavých sněhuláků, kteří zdobí prostory školního hřiště.

Společnost Kola pro Afriku shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola, která jsou opravena a měla by se dostat dětem do Afriky, pro něž je to mnohdy jediný způsob, jak se dostat do školy. Bez tohoto dopravního prostředku mnohakilometrové vzdálenosti, které je do školy dělí, nejsou schopny překonat. Námi již nepoužívaná kola, tak v Africe mohou vykonat velikou službu. Celkem již bylo nasbíráno kolem 30 000 kol. Projekt Sněhuláci pro Afriku by měl pomoci vydělat peníze na přepravu těchto kol do Afriky (cca 6 700 kol tam bylo již přepraveno) Našim dětem se podařilo s pomocí rodičů nashromáždit částku 3252 Kč.

Děkujeme tímto všem rodičům, kteří podpořili své děti a neodmítli darovat dobrovolnou finanční částku ve formě startovného a podpořili nás. Podařilo se tak pomoci tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí , ale mnohdy nedostupným snem.V Africe si děti sněhuláka sice nikdy nepostaví, ale naši sněhuláci jim tak pomohou ke vzdělání.

Stavěli jsme v tělocviku
sněhuláky pro Afriku.
Ač šlo to těžko, nakonec,
přispěli jsme na dobrou věc.
Osm sněhových pánů
teď otevírá školní bránu.