Aktuality

Podzimní Flora 2019

9.10.2019     Milan Horký     zpět do sekce Aktuality

V pátek 4. října navštívili žáci 6. B ze ZŠ Mlýnské olomoucké výstaviště Flora, aby společně s dalšími tisícovkami návštěvníků a obdivovatelů barevné krásy květin a veškerých výpěstků ze sadů, zahrad a vinic shlédli tuto nádheru.
Podzim je období, kdy čeští a moravští zahrádkáři i sadaři sklízejí zasloužené plody své náročné celoroční práce. Na „Floře“ čekal všechny návštěvníky od 3. do 6. října také bohatý program se spoustou lákadel, doplněný rovněž již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Flora koštem či projektem Rozkvetlé památky. Hlavní program se nesl v duchu zahradní slavnosti, která přerostla až do divadelní tématiky s odkazem na 30. výročí sametové revoluce a Václava Havla. Vystavovatelé nabídli široký sortiment rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Nechyběly ani atrakce pro děti, dále burčák, mošty, medovina, svařené víno a jiná občerstvení.
Pro zájemce byly dále připraveny odborné semináře a v pavilonech G a H se návštěvníci mohli těšit na vše, týkající se českého medu a rovněž zde probíhala soutěž žáků ze základních škol ve vydlabávání dýní.
To vše mohli zhlédnout i žáci z naší školy, kteří se do Olomouce vydali v rámci praktické výuky předmětu pěstitelství, jenž je součástí polytechnické výuky pracovních činností. Nejen krásu expozic, ale i praktické výpěstky-skalničky, sukulenty, masožravky a další ovoce a zelenina, byly k vidění, když se s nimi mezi sebou chlubili a těšili se jimi. Mnozí tuto barevnou krásu v takto velkém množství a aranži viděli poprvé, a kdo ví, třeba se v některém z nich probudilo zahradničení, že se začnou ve volném čase touto ušlechtilou aktivitou zabývat ještě více nebo dokonce na profesní a profesionální úrovni.
Všem se „výlet na Floru“ líbil a už teď se těší na další, tentokrát jarní etapu tolik navštěvované výstavy. Ta proběhne 23. až 26. dubna 2020. Žáci z Mlýnské by na ní určitě neměli chybět.
Mgr. Milan Horký, učitel pěstitelství