Pinpongová show

1.4.2015     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Žáci navštěvující seminář „Digitální technologie“ zúročili počátkem března svoje znalosti a zkušenosti s tvorbou videa a fotografie, přidali dávku vtipu a nadsázky a získali zaslouženou odměnu.  Zapojili naši školu do celostátní soutěže „Všichni za stůl“, pořádanou  Českou asociací stolního tenisu a Českým olympijským výborem. Cílem akce je přilákat ke stolnímu tenisu co nejvíce nových hráčů. Žáci základních i středních škol z celé republiky měli možnost prostřednictvím krátkých originálních videí prezentovat svou představu o tom, kde a jak je možno hru s malým bílým míčkem provozovat. Videa byla hodnocena veřejným hlasováním i odbornou porotou. Ta rozhodla jednak o těch, jež pro své školy dostanou odměnou nové pingpongové stoly, tak o čtrnácti nejúspěšnějších, které pořadatel soutěže navštíví s velkou pingpongovou show. Díky dobré práci a podpoře všech přátel naší školy jsme se nakonec jako jediní v Olomouckém kraji mohli radovat z obou odměn.

1.dubna 2015 se v prostorách sportovní haly OA Mohelnice za účasti paralympijského vítěze, několikanásobného medailisty z mistrovství světa a Evropy Ivana Karabce a  olympijské medailistky a mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové konala velká pingpongová show. Do sportovní haly se vměstnalo více než 200 žáků, připravených vyzkoušet si své dovednosti v disciplínách souvisejících s tenisem. Mohli si mimo jiné zahrát na třech velikostech stolu nebo kulatém pingpongovém stole, odvracet míčky proti trenažéru, vyfotit se ve foto koutku, nakreslit si obrázek s pingpongovou tématikou, projít slalomem a překonat překážkovou dráhu.

Součástí každé pingpongové show je i exhibiční utkání. Po zahajovacím utkání, kterého se statečně ujala ředitelka školy Mgr. Marcela Vlasáková a nejlepší stolní tenista naší školy Petr Olejník, se proti sobě postavili paralympionik Ivan Karabec a žák místní základní školy a zároveň mistr republiky v mladších žácích Petr Olejník. Ivan Karabec se po skončení utkání ujal své role odborníka na daný sport a dětem v tělocvičně pomáhal a radil jak si osvojit správnou techniku ve stolním tenisu. Šárka Kašpárková žákům zopakovala základy Fair play, rozdala celou řadu autogramů a odvážně se zapojila do nelítostných bojů za modrými stoly. Společně s profesionálem Ivanem Karabcem vyzvali ke čtyřhře i zástupce pedagogů Mgr. Pavla Grünwalda, Mgr. Milana Gazdu a Mgr. Aleše Plháka.

Vyvrcholením dopoledního setkání bylo slavnostní předání tří pingpongových stolů naší škole.

Odpolední program byl již určen pro děti, které by se stolnímu tenisu chtěly více věnovat. Přítomný byl trenér místního klubu TTC Mohelnice Stanislav Hojgr a trenér P. Olejník, kteří odpovídali dětem na dotazy týkající se náborů nových členů. Odpoledního programu se zúčastnila další pingpongová hvězda Ľubomír Pištej, který je mimo jiné úřadujícím mistrem Slovenska ve čtyřhře. Mladí nadšenci si spolu s ním zahráli pingpongový turnaj a vyzkoušeli si další atrakce.

Mgr. Pavel Grünwald, Mgr. Hana Indrstová

Fotografie v sekci: Fotogalerie