Aktuality

Naše škola má střešní zahradu s letní učebnou

22.11.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Střecha jídelny ZŠ Mlýnská prošla velikou změnou. Pokryla ji vrstva zeminy s vegetací a mlžícím systémem. Vodu na zavlažování rostlin poskytnou akumulační nádrže na dešťovku. Součástí zelené střechy je také chodník s terasou. Ta bude sloužit za příznivého počasí jako učebna v přírodě.
Ve čtvrtek 21. listopadu se konalo slavnostní otevření této střešní zahrady s letní učebnou. Slavnostního otevření se zúčastnil náměstek pro řízení sekce státní správy Ministerstva životního prostředí Vladimír Mana, starosta Mohelnice Pavel Kuba a další hosté. Po kulturním vystoupení žáků školy následovalo slavnostní přestřižení pásky. Ředitelka školy Marcela Vlasáková uvedla, že rozhodnutí vybudovat zelenou střechu podpořil i fakt, že na přilehlém venkovním sportovním hřišti je v letním období velké horko. Závlaha s akumulací a mlžícím systémem osvěží okolní vzduch a zpříjemní tak i pobyt a sportovní aktivity na tomto hřišti.
A.Plhák