Aktuality

Lyžaři a snowboardisté ze 4.A a 5.A na Moravském Karlově

3.2.2013     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

V posledním lednovém týdnu jsme stejně jako vloni vyrazili s žáky 4. A a 5. A na školní chatu v Moravském Karlově. I letos byl náplní tohoto zimního pobytu lyžařský a snowboardový výcvik.

Přivítala nás krajina zasypaná čerstvým sněhem, a proto jsme po úvodním seznámení s bezpečností pohybu s lyžemi, na lyžích a chováním na horách neváhali a ihned vyrazili na sjezdovku do Šanova. Velmi nás potěšili loňští začátečníci, kteří nezapomněli získané dovednosti. S přehledem zvládali jízdu na vleku i bezpečně sjížděli sjezdovku. Mohli jsme vytvořit dvě družstva pokročilých lyžařů, kterým se věnovali zkušení instruktoři Zdeněk Gatěk a Michal Pobucký.

Začátečníky si vzaly na starost paní učitelky Irena Pobucká a Hana Wiesnerová. Polovina lyžařských nováčků zvládla základy tak rychle, že na konci prvního dne vyjížděli na vleku a sjížděli dolní část trati.Ti pomalejší se učili lyžařskému umění na cvičné loučce s lanovým vlekem.
I letos se podařilo zajistit instruktora snowboardingu Michala Přikryla, který s dětmi piloval správnou techniku a učil je novým prvkům.

K pobytu na chatě patří samozřejmě i další aktivity. Naše čtyři týmy mezi sebou soutěžily ve vyhledávání informací o Alpách a Himalájích, stavěly sněhové sochy, tvořily stabilní horu z různorodého materiálu, připravovaly na túru horského turistu, skládaly puzzle, hledaly po chatě obrázky pexesa, poznávaly filmové písničky a „hlášky“ a plnily spoustu dalších úkolů.

Nechyběly ani večerní diskotéky pořádané profesionálním zvukařem panem Pobuckým.

Chceme touto cestou poděkovat výše jmenovaným instruktorům za ochotu, s jakou se ve svém volném čase věnovali nejen výcviku, ale také péči o vybavení, převozu věcí do Šanova, organizaci her a zajišťování bezpečnosti a pořádku.

Dále děkujeme panu učiteli Milanovi Horkému, který zajišťuje pro žáky vybavení, domlouvá seřízení vázání a organizačně zvládá složitou výměnu vypůjčených věcí mezi jednotlivými žáky tak, aby mohli být uspokojeni všichni zájemci o kurzy.

Ceníme si také podpory vedení školy, které umožnilo zorganizovat zimní výcvik i pro žáky prvního stupně.

Irena Pobucká a Hana Wiesnerová