Aktuality

Jablíčkový den v 1.B

13.12.2016     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V pátek 9. prosince jsme celé dopolední vyučování věnovali jablíčkům, vyhlásili jsme Jablíčkový den. Obohatili a zpestřili jsme si naši výuku. Ráno jsme vyučování zahájili písničkou Pod naším okýnkem, vysvětlili jsme si co je štěp. Pak jsme si vytvořili myšlenkovou mapu a povídali jsme si o tom, co všechno o jablíčkách víme. Zkoumali jsme jablíčka všemi smysly: zrak vnímal barvy, hmat tvary, nos čichové vjemy a chuťové pohárky sladkost, kyselost a šťavnatost jablíček. Četli a skládali jsme slova z jablíčkových slabik, očesávali ze stromu a počítali jablíčkové příklady, recitovali jsme básničky o jablíčkách. Zjišťovali jsme, co všechno se z jablíček vyrábí, jak se uskladňují a namalovali jsme sklenici s jablečným kompotem. Ve cvičné kuchyňce naše hbité prstíky oloupaly a nastrouhaly jablíčka na závin, a upekly listový lidově štrúdl s jablíčky a ořechy. Po upečení jsme si přilepšili svačinky donesené z domova a oba záviny jsme zbaštili.  Moc nám chutnal. Během naší práce jsme jablíčka pojídali, a tak doufáme, že jsme naše těla obohatili o vitamíny a nebudeme nemocní. Procvičili jsme spolupráci, přátelství mezi spolužáky, trpělivost a dovednost. Každý si ale přinejmenším odnesl příjemný pocit z pohodově stráveného dopoledne.

Mgr. Dagmar Čepová