Aktuality

Hrátky se školáky

24.9.2014     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Již počtvrté pořádala ZŠ Mlýnská v Mohelnici zábavné odpoledne, které bylo určeno nejen pro mladší žáky školy, ale i pro děti z jiných škol a předškolních zařízení . Hrátky se školáky se konaly v úterý 23. září 2014 a stejně jako v loňském roce kvůli nepříznivému počasí v tělocvičně na Masarykově ulici. Nejen tělocvična, ale i chodby školy se změnily ve velikou veselou hernu, která nabízela mnoho lákadel a atrakcí.
Děti hned u vstupu obdržely kartičku, do které se zaznamenávaly úspěchy při zdolávání úkolů. Kdo nebyl úspěšný na překážkové dráze, určitě vynikal třeba ve skákání v pytlích, chůzi na obřích stopách. Po chodbách školy se děti proháněly na koloběžkách a zdolávaly nástrahy slalomové dráhy.  Ti nejmenší s trochou strachu prolézali nekonečným tunelem či překonávali opičí dráhu.Všichni si pak mohli dosažené body za splněné úkoly proměnit za drobné odměny a k tomu ještě obdrželi malé občerstvení.
Děti, které zavítaly do tělocvičny ZŠ Mlýnská na Masarykově ulici, své návštěvy určitě nelitovaly. Opět se potvrdilo, že škola není jen učení, ale děti v ní zažijí také zábavu, pohyb, poznají nové kamarády a odnesou si mnoho pěkných zážitků.
Mgr. Aleš Plhák