Aktuality

Hasiči na Masarykově

25.6.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

V pondělí 25.června navštívili naší školu Hasiči z integrovaného záchranného systému Mohelnice. Uspořádali pro děti besedu v rámci Ochrany člověka za mimořádných situací, ve které se děti dozvěděly podrobněji o poslání a významu tohoto mnohdy velice náročného povolání. Žáci pozorně naslouchali příhodám, které hasiči líčili, dozvěděli se i o širokém spektru zásahů, které kromě hašení požárů mají za sebou. Prohlédli si pozorně obě auta, jejich vybavení a význam některých nástrojů. Zkusili se znehybnit v nafukovacím vaku pro podezření ze zranění páteře a obléknout těžké hasičské oděvy i se speciálními přilbami.
Zejména ti nejmenší byli z návštěvy této jednotky nadšeni. Hasičům patří velký dík za zajímavé povídání a ochotné odpovědi na dotazy zvídavých dětí.